STH12N120K5-2
Osa numero STH12N120K5-2
Valmistaja STMicroelectronics
Kuvaus MOSFET N-CH 1200V 12A H2PAK-2
Määrä saatavilla 385 pcs in stock
lomakkeissa 1.STH12N120K5-2.pdf2.STH12N120K5-2.pdf3.STH12N120K5-2.pdf
STH12N120K5-2 Price Pyydä hinta & lead time online
or Email us: Info@ariat-tech.com
STH12N120K5-2: n tekniset tiedot
Valmistajan osanumero STH12N120K5-2 Kategoria Discrete Semiconductor Products
Valmistaja STMicroelectronics Kuvaus MOSFET N-CH 1200V 12A H2PAK-2
Pakkaus / kotelo H2Pak-2 Määrä saatavilla 385 pcs
Vgs (th) (Max) @ Id 5V @ 100µA Vgs (Max) ±30V
teknologia MOSFET (Metal Oxide) Toimittaja Device Package H2Pak-2
Sarja MDmesh™ K5 RDS (Max) @ Id, Vgs 690mOhm @ 6A, 10V
Tuotetila Active Tehonkulutus (Max) 250W (Tc)
Pakkaus / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB Paketti Tape & Reel (TR)
Käyttölämpötila -55°C ~ 150°C (TJ) Asennustyyppi Surface Mount
Tulo Kapasitanssi (Ciss) (Max) @ Vds 1370 pF @ 100 V Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 44.2 nC @ 10 V
FET tyyppi N-Channel FET Ominaisuus -
Taajuusmuuttajan jännite (Max Rds On, Min Rds On) 10V Valua lähde jännite (Vdss) 1200 V
Virta - Jatkuva tyhjennys (Id) @ 25 ° C 12A (Tc) Perustuotteenumero STH12
ladataSTH12N120K5-2 PDF - EN.pdf
Tuotemalli
STH12N120K5-2
Johdanto
Korkea jännite, N-kanavan Power MOSFET
Brändi ja valmistaja
STMicroelectronics
Ominaisuudet
N-kanavan MOSFET; Korkea jännite kapasiteetti 1200V; Matala porttivirtalähde ja sisäänottokapasiteetti; Korkean nopeuden kytkentä
Tuotteen suorituskyky
Jatkuva tyhjennysvirta 12A 25°C:ssa; Tehohäviö 250W; Matala on- resistanssi 690 mOhm
Tekniset määritykset
MOSFET-tekniikka; Portti-lähde kynnysjännite 5V; Käyttöjännite enintään 30V